Globi

VIDEO/ Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit

Rajoni i Sarajevës dje është goditur nga dy tërmet, e momenti i tërmetit të parë është regjistruar në programin e mëngjesit të televizionit të Sarajevës.

Në fakt prezantuesja Vanja Semiq ishte duke biseduar me të ftuarën Amra Selimoviq kur filloi të dridhet toka, transmeton Telegrafi.

“Mendoj se ishte tërmet”, tha e ftuara në studio derisa për pak çaste u duk se mbretëroi një atmosferë paniku.

Prezantuesja më pas filloi të trembet dhe pyeti: “A ishte vërtetë tërmeti”.

Ndryshe Sarajeva u godit dje nga dy tërmete, njëri në 9:20 të mëngjesit dhe kishte një fuqi shkatërruese prej 4.2 shkallë të Rihterit.

Ndërsa i dyti ndodhi në ora 18:00 me një fuqi më të vogël – pra prej 3 shkallë të Rihterit. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Sarajevsko jutro – TVSA (@sarajevskojutro.tvsa)

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH