Globi

A mund të qendroni një muaj pa celularin tuaj? Kjo kompani ju paguan nëse pranoni

Shkruar nga Liberale

A mund të qendroni një muaj pa celularin tuaj? Kjo kompani ju paguan

“Qumështorja Siggi’s” ofron një çmim të madh në para me vlerë 10,000 dollarë nëse jeni të gatshëm të hiqni dorë nga smartfoni juaj për një muaj. Kompania me bazë në Nju Jork, e cila njihet për shitjen e një kosi islandez të quajtur ‘skyr’, shpalli konkursin të mërkurën.

“Në vend që të përmbaheni nga alkooli për një muaj, ne ju sfidojmë të ulni telefonin inteligjent! Ne besojmë në fuqinë e të jetuarit të një jete më të thjeshtë me më pak varësi. Një nga varësitë më të mëdha në jetën tonë sot është telefoni ynë”, shkroi uebfaqja e kompanisë

Dhjetë pjesëmarrës do të përzgjidhen në bazë të kushteve të vendosura nga kompania. Për t’u siguruar që garuesit të mos përdorin telefonat e tyre inteligjentë, Siggi’s do t’u dërgojë atyre një kuti kyçe dhe një telefon rrotullues me një kartë SIM me parapagesë njëmujore, raporton NewYorkPost.

Në fund, 10 pjesëmarrësit që e bëjnë atë mund të largohen me 10,000 dollarë dhe 60 kuti me kos Siggi. Kristina Drociak, drejtore e marrëdhënieve me publikun dhe strategjisë dixhitale në Siggi, tha për FOX Business se konkursi ishte frymëzuar nga ideja e një detoksikimi dixhital.

Qëllimi i programit është t’u tregojë njerëzve përfitimet e kalimit në dixhital, me shpresën se kjo mund të fillojë zakone të reja, të shëndetshme në vitin 2024 dhe më tej.

Periudha e regjistrimit për konkursin fillon të mërkurën dhe përfundon më 31 janar. Konsumatorët e interesuar mund të vizitojnë faqen e internetit të Siggi për të aplikuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH