BE

Shpërthim në hidrocentral në Itali, ka viktima e të zhdukur, disa të tjerë kanë pësuar djegie të rënda

Shkruar nga Liberale

Shpërthim në hidrocentral në Itali, ka viktima e të zhdukur,

Mediat italiane raportojnë se një ngjarja e rëndë ka ndodhur në vendin e tyre, teksa një shpërthim në një hidrocentral i ka marrë jetën të paktën 3 personave.

Shpërthim në hidrocentral në Itali, ka viktima e të zhdukur,

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Bolonjës, ku sipas mediave italiane të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë pësuar djegie të rënda. Po ashtu, 7 persona rezultojnë të zhdukur, raporton TG COM.

Shpërthim në hidrocentral në Itali, ka viktima e të zhdukur,

Disa ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për t’i ardhur në ndihmë të plagosurve, dhe disa të tjerë janë transportuar me urgjencë në spitale. Ndërsa policia dhe ekipet zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes dhe vijojnë kërkimet.

Shpërthim në hidrocentral në Itali, ka viktima e të zhdukur,

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH