BE

Njëra grua gjendet e djegur, tjetra e vrarë, dy vrasjet makabre tronditin Italinë, policia nis hetimet

Shkruar nga Liberale
Njëra grua gjendet e djegur, tjetra e vrarë, dy vrasjet makabre

Italia është tronditur nga dy vrasje makabre. Ngjarjet kanë ndodhur në zonën e Naro, Agrigento.

Sipas raportimit tē medieve italiane dy gra rumune u gjetën të pajeta në banesat e tyre, të cilat ndodheshin afër njëra-tjetrës.

Trupi i 57-vjeçares, Maria Russ, është gjetur i djegur. Zbulimi i viktimës u bë nga zjarrëfikësit, të cilët ishin njoftuar për një zjarr në banesën e gruas rumune.

Dhe pak minuta më pas, zjarrëfikësit gjetën edhe trupin e pajetë të 58-vjeçares Delia Zarniscu, mes një pellgu me gjak.

Karabinierët e Naro dhe departamenti i operacioneve të Agrigento po vijojnë hetimet, ndërsa nga të dhënat paraprake, mund të bëhet fjalë për një vrasje të dyfishtë, pasi shtëpitë ndodhen pranë njëra-tjetrës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH