Bota

Aksident tragjik/ Kamioni përplaset me furgonin e pasagjerëve, vdesin 17 persona

Shkruar nga Liberale

Aksident tragjik/ Kamioni përplaset me furgonin e pasagjerëve, vdesin

Një aksident tragjik ka ndodhur në Filipine ku një furgon pasagjerësh dhe një kamion në Antipas, Cotabato janë përplasur këtë pasdite më 25 mars 2024 ku kanë mbetur të vdekur 17 persona.

Autoritetet thanë se furgoni mori flakë, pasi dyshohet se u godit nga një kamion me 10 rrota, i ngarkuar me rërë.

Furgoni ishte i destinuar për në qytetin Kidapauan, ndërsa kamioni po shkonte në një tjetër destinacion.

Sipas disa dëshmitarëve, kamioni po udhëtonte drejt një tatëpjete, kur drejtuesi i mjetit dyshohet se humbi kontrollin e mjetit dhe pikërisht në këtë pikë u përplas me furgonin e pasagjerëve.

Për shkak të përplasjes, autobusi ka rënë anash dhe furgoni ka marrë flakë, duke djegur disa pasagjerë.

Poll
SHQIPENGLISH