Kryesore

Bilanci i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Itali

               Publikuar në : 19:36 - 09/07/20 liberale

Në deklaratën e saj të përditshme, Emergjenca Civile bëri me dije se në 24 orët e fundit 12 persona humbën jetën, nga 15 që ishin një ditë më parë.

Nga 52 mijë tamponë të kryer ditën e fundit, 229 persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus, gjysma e të cilëve ndodhen në Lombardi.

Personat e shëruar janë 338 ndërsa në terapi intensive janë të shtruar dhe 69 pacientë të tjerë.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back