Globi

Bilanci i infektimeve dhe vdekjeve nga COVID-19 në Botë

Shkruar nga Liberale
Bilanci i infektimeve dhe vdekjeve nga COVID-19 në Botë

Numri i rasteve të reja dhe vdekjeve nga koronavirusi vazhon të rritet, por me ritme më të ngadalta.

Sipas ekspertëve, vala e madhe e infektimeve tashmë po shfaqet në vendet e lindjes dhe Amerikën Latine.

Së fundmi raportohet se numri i rasteve në mbarë botën ka shkuar në 5 milion e 590 mijë e 376, ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 347 mijë e 915.

Edhe numri i pacientëve të shëruar është rritur duke shkuar në 2 milion e 366 mijë e 700 pacientë të shëruar. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH