Aktualitet

Belgjikë/ 'Babales’ i refuzohet azili, çfarë pritet të ndodhë me të

Shkruar nga Liberale

Një vit nga largimi nga Shqipëria, pritet që Albert Veliu i njohur si Babalja, të ekstradohet nga Belgjika. Mësohet se kërkesa për azil e Veliut nuk është pranuar nga autoritetet belge dhe së shpejti do të nisin procedurat e ekstradimit.

Lajmi është bërë i ditur nga prokurori i çështjes, i cili kërkoi nga Gjykata të merrte informacion në rrugë zyrtare për këto procedura, duke bërë që procesi të shtyhet për në një datë tjetër.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH