Aktualitet

Aplikacioni Whats'up përgatitet për një tjetër ndryshim

Shkruar nga Liberale
Aplikacioni Whats'up përgatitet për një tjetër ndryshim

Një nga aplikacionet më të popullarizuara në botë po përgatitet për një tjetër ndryshim. Whats'up po teston një veçori që pritet të jetë mjaft e pëlqyeshme nga përdoruesit.

Ndryshimi ka të bëjë me foton e profilit, përdoruesit do të kenë mundësi të përdorin avatarë të persoanlizuar duke përdorur emoji të ndryshëm dhe duke krijuar personazhe të ndryshme vizatimore duke i dhënë kështu një pamje të re profilit.

Këto mund të përdoren si “stickers” në biseda por edhe për të zëvendësuar foton e profilit.

Këto mund të përdoren njësoj si në Facebook kështu përdoruesit e Metës nuk do të hasin ndonjë vështirësi. Kjo nuk do të thotë se do të hiqen fotot standarte të profilit por avatarët janë një opsion.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH