Aktualitet

Apeli lë të lirë dy kontrollorët e Rinasit

               Publikuar në : 13:38 - 02/06/21 liberale

Gjykata e Apelit të Tiranës ka lënë të lirë dy kontrollorët e trafikut ajror, Munih Mezini dhe Armand Fezga. Në seancën e sotme është vendosur detyrim paraqitje për të dy punonjësit e trafikut ajror.

Ata u arrestuan në prill si organizatorë të grevës së Albcontrol në Rinas, që bllokoi punën në aeroport. Fillimisht ata u lanë në arrest shtëpie, ndërsa sot u vendos detyrim paraqitje.

Kontrollorët kanë paditur kompaninë në Gjykatën Administrative për një vendim të muajit prill të Këshillit Mbikëqyrës, i cili u ka shkurtuar pa afat pagat. Kjo solli edhe një proteste të tyre, duke pezulluar fluturimet ne Shqipëri për 48 ore.

 

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back