Sport

Anglia publikon listën e lojtarëve për ndeshjet ndaj Australisë dhe Italisë

Shkruar nga Liberale
Anglia publikon listën e lojtarëve për ndeshjet ndaj

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar listën për ndeshjet e radhës.

Jarrod Bowen dhe Ollie Watkins të Aston Villës janë risitë e trajnerit Southgate për miqësoren me Australinë dhe ndeshjen kualifikuese për “Euro 2024” ndaj Italisë.

Ndeshja miqësore Angli – Australi luhet më 13 tetor, ndërsa kualifikuesja me Italinë zhvillohet më 17 tetor në “Wembley” të Londrës.

Lista:

Portierë: Sam Johnstone, Jordan Pickford, Aaron Ramsdale

Mbrojtës: Levi Colwill, Lewis Dunk, Marc Guehi, Harry Maguire, John Stones, Fikayo Tomori, Kieran Trippier, Kyle Walker.

Mesfushorë: Trent Alexander-Arnold, Jude Bellingham, Conor Gallagher, Jordan Henderson, Kalvin Phillips, Declan Rice.

Sulmues: Jarrod Bowen, Phil Foden, Jack Grealish, Harry Kane, James Maddison, Eddie Nketiah, Marcus Rashford, Bukayo Saka, Ollie Watkins.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH