Aktualitet

Albin Kurti takon ambasadorin Italian, Orlando

               Publikuar në : 21:04 - 19/06/21 liberale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një takim me ambasadorin Italian Nicola Orlando.

Ky i fundit paralajmëron se së shpejti ministri i jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio do të vizitojë Kosovën.

Orlando thotë se diskutoi zhvillimet dhe mundësitë për të zgjeruar partneritetin në funksion të vizitës së Di Maios.

“Kisha kënaqësinë të takoja Kryeministrin @albinkurti sot për të diskutuar zhvillimet dhe mundësitë aktuale për të zgjeruar partneritetin tonë të shkëlqyeshëm në funksion të vizitës së ardhshme të Ministrit @ luigidimaio në #Kosovë”, shkruan Nicola Orlando.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back