Kronikë

Aksident i rëndë në Bulqizë/ Plagosen tre persona, njëri në gjendje të rëndë

Shkruar nga Liberale
Aksident i rëndë në Bulqizë/ Plagosen tre persona,

Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave është regjistruar pak minuta më parë në Bulqizë.

Mësohet se një automjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë plagosur 3 persona. Të lënduarit janë transportuar në spitalin e Bulqizës ku kanë marrë ndihmën e parë. Njëri prej të lënduarve ndodhet në gjendje më të rëndë shëndetësore dhe pritet të niset me helikopter drejt Tiranës.

Sakaq polica dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje, ku po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH