Sport

Brazili rrezikon përjashtimin nga Botërori, reagon djali i Peles: Babai do të mërzitej shumë…

Shkruar nga Liberale
Brazili rrezikon përjashtimin nga Botërori, reagon djali i Peles:

Një lajm tronditës ka ardhur për Brazilin, me kombëtaren e “Seleçaos” rrezikon të përjashtohet nga të gjitha aktivitetet e FIFA-s, përfshirë dhe Botërorin për shkak të problemeve me presidentin.

Për këtë gjë ka zgjedhur të reagojë dhe djali i legjendës Pele, Edinjo, i cili u shpreh se shpirti i të atit nuk do të prehej në paqe nëse kjo gjë do të ndodhë.

“Krisjet nuk ndodhën brenda natës. Ka probleme akoma dhe më të mëdha. Ne kemi lojtarë të mëdhenj. Nëse babai do të ishte mes nesh këtë vit, ai do të mërzitej vërtet shumë”, ishin fjalët e Edinjos.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH