Aktualitet

VIDEO/ Mes kaosit, deputetët e opozitës i ‘dhurojnë’ publikut pamje të sikletshme

Shkruar nga Liberale
VIDEO/ Mes kaosit, deputetët e opozitës i ‘dhurojnë’

Deputeti Dash Sula ka dashur të hyjë me patjetër në sallë, mes kaosit në Kuvend, edhe pse Garda kishte urdhër të mos lejonte deputetët që janë përjashtuar.

Dhe në pamundësi për të hyrë, Sula ka kërkuar ndihmën e dy kolegëve për ta ngritur në ajër, se ndoshta hynte me kokë. Por duke e ndihmuar, është krijuar një situatë e sikletshme, e ngjashme me atë të Salianjit me Flamur Nokën pak javë më parë.

Një prej deputetëve që e ka ndihmuar, nuk ia hiqte duart Dashit nga të pasmet, ndërsa më pas ky i fundit rrinte varur mbi një gardist.

https://youtu.be/4Y5Do-8woNU?t=34

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH