Aktualitet

40-vjeçari i ekzekutuar në Vlorë, i arrestuar për vrasje në 2011

Shkruar nga Liberale
40-vjeçari i ekzekutuar në Vlorë, i arrestuar për vrasje

Personi që u ekzekutua këtë të hënë në mes të Vlorës ishte një person i njohur për drejtësinë.

Bledar Birçaj, mësohet se ka qenë i arrestuar në vitin 2011, ku u përball me akuzën e vrasjes. Mirëpo, çështja u mbyll në muajin të korrik të po atij viti, duke mbyllur kështu problemet me drejtësinë.

40 vjeçari ishte duke udhëtuar me automjetin e tij tip “BMW” në zonën e njohur si “Bishti i Kalldrëmit”, kur një tjetër mjet i ndërpreu rrugën, duke qëlluar me breshëri kallashnikovi drejt tij.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH