Aktualitet

3 biznese me probleme në Divjakë, Policia heq shezlongë e çadra

Shkruar nga Liberale
3 biznese me probleme në Divjakë, Policia heq shezlongë e

Pas Durrësit dhe Velipojës, aksioni për lirimin e hapësirave në plazhe ka vijuar në Divjakë. Nga kontrollet e policisë në plazhin e Darëzezës, janë konstatuar 3 biznese me probleme të cilëve u janë hequr 157 shezlongë dhe 76 çadra.

Në këtë operacion u angazhuan grupet e FNSH, patrulla të policisë së Fierit e Divjakës si dhe Inspektorati i Territorit.

Njoftimi i policisë:

Në kuadër të operacionit “Bregdeti ynë”, nis faza e dytë e operacionit për lirimin e hapsirave bregdetare të zaptuara në mënyrë të kundraligjshme me shezlongë e çadra.

Në zbatim të planit operacional të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit “Për kontrollin e vijës bregdetare në drejtim të zaptimit të vijës bregdetare nga subjekte apo persona të cilët nuk janë konfirmuar nga e-Albania”, Task-Forca e veçantë në përbërje të së cilës ka 2 grupe FNSH, shërbime të Komisariatit të Policisë Fier dhe Divjakë, Policia Bashkiake, Inspektoriati i Territorit të kontrollit dhe zyra e Tatimeve të Bashkisë Fier, prej mëngjesit të sotëm ka nisur kontrollet dhe verifikimet në territorin e plazhit në Seman, Darzezë dhe Divjakë.

Si rezultat i kontrolleve deri tani janë evidentuar 3 subjekte në Darzezë dhe Seman pa leje ku janë hequr 157 shezlongë dhe rreth 76 çadra. Operacioni vijon pa probleme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH