Globi

164 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Spanjë

Shkruar nga Liberale
164 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Spanjë

Spanja vijon me uljen e zbritjes së numrit të viktimave pasi këtë javë e kanë nisur me 164 vdekje nga COVID-19.

Tashmë janë 25 mijë e 428 viktima në total teksa sot janë regjistruar vetë 358 të infektuar në 24 orë një rënie e ndjeshme krahasur me të dielën që kishte 838.

Spanja është në prag të rihapjes dhe bashkë me Francën dhe Italinë po shënon ulje sa i përket shifrave të COVID

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH