Aktualitet

"Zgjedhorja"/ Biseda me Komisionerin për Zgjerimin e BE, reagon Basha

Shkruar nga Liberale
"Zgjedhorja"/ Biseda me Komisionerin për Zgjerimin e BE, reagon

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas bisedës me Komisionerin për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi.

Ai thekson se gjatë bisedës me Komisionerin thotë se vullneti politik është vendimtar për të përfunduar Reformën Zgjedhore dhe për të garantuar zgjedhje demokratike.

“Bisedë shumë e frytshme me Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. E falënderova për mbështetjen e tij dhe theksova përpjekjet e Partisë Demokratike për të kontribuar për reformën zgjedhore. Nënvizova se vullneti politik është vendimtar si për ta përfunduar reformën, edhe për të garantuar zgjedhje demokratike, të lira nga shitblerja e votës dhe nga ndikimi i krimit të organizuar”, shkruan Basha. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH