Globi

Zelensky vizitë në Suedi, pritet të takohet me kryeministrin dhe familjen mbretërore

Shkruar nga Liberale
Zelensky vizitë në Suedi, pritet të takohet me kryeministrin dhe

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ndodhet në Suedi, ku pritet të takohet me kryeministrin Ulf Kristerson, familjen mbretërore dhe zyrtarë të tjerë për t’i falënderuar ata për mbështetjen e tyre për Ukrainën përballë pushtimit rus.

“Detyra jonë kryesore është të forcojmë mbrojtjen tonë në tokë dhe në qiell, të zhvillojmë bashkëpunimin dypalësh, veçanërisht në industrinë e mbrojtjes, integrimin europian të Ukrainës dhe sigurinë e përbashkët”, shkroi ai në një postim në Telegram.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH