Aktualitet

Zbulohet se ku do ta dorëzojë Meta kallëzimin penal për kreun e KED

Shkruar nga Liberale
Zbulohet se ku do ta dorëzojë Meta kallëzimin penal për

Presidenca njofton se kallëzimi penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani do të depozitohet sot në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda dhe Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

"Kallezimi penal i Presidentit te Republikes Sh.T.Z Ilir Meta per Kryetarin e KED, z.Ardian Dvorani do depozitohet sot ne:

Prokurorine e Pergjithshme

Prokurorine prane Gjykates se Shkalles se Pare per Krimet e Renda

Prokurorine e Rrethit Gjyqesor Tirane", njofton presidenca.

Ditën e shtunë në një konferencë për mediat, presidentit Ilir Meta bëri të ditur lajmin se do të padiste Dvoranin. Sipas tij, kreu i KED ka shpërdoruar detyrën dhe ka përvetësuar titullin. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH