Aktualitet

Zbardhet dëshmia e djalit që mbyti në kanal babanë

Shkruar nga Liberale
Zbardhet dëshmia e djalit që mbyti në kanal babanë

Andrea Stasa pak ditë më parë i ka marrë jetën babit të tij Miter Stasa. Ai ka qenë në gjendje të dehur dhe i pavetëdijshëm.

Ditën e sotme Stasa ka dal para trupit gjykues ku dhe është vendosur masa e sigurisë arrest me burg. Para trupit gjykues ai ka mohuar ta ketë kryer krimin.

“Nuk kam bërë vrasje unë, çfarë thoni,” kështu u shpreh ai para togave të zeza. Po ashtu, shtoi se ditën e krimit kishte pirë raki me të atin, ndërsa më pas kërkoi edhe unazën që mbante në gisht pasi i mungonte.

Stata po ashtu ka kërkua drejtësi për të atin dhe ka shtuar se çështja duhet hetuar më mirë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH