Aktualitet

Vrau gruan me thikë, shqiptari: Isha xheloz

               Publikuar në : 14:45 - 30/07/21 liberale

“E vrava se isha xheloz.” Kështu deklaroi në polici shqiptari që u vetëdorëzua, pasi masakroi me thikë gruan e tij në shtëpinë e tyre, në Athinë.

Policia e ka gjetur gruan të mbuluar me gjak. Sipas hetimeve paraprake, pjesën më të madhe të plagëve i ka marrë në qafën e mitrës.

Çifti ka edhe një fëmijë të mitur 8 vjeç dhe jetonin në zonën e “Dafnit”, 5 vitet e fundit.

Duke folur për mikrofonat e mediave greke, fqinjët treguar se çifti shqiptar ishte problematik dhe shpesh dëgjoheshin zënkat e tyre të forta në lagje .

Dy vitet fundit kishin blerë edhe një lokal “Fast Food” në të cilin punonin.

 

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back