Globi

Video tronditëse/ Nxënësi lë mësuesen pa ndjenja dhe pastaj e shkelmon në mes të shkollës

Shkruar nga Liberale
Video tronditëse/ Nxënësi lë mësuesen pa ndjenja dhe
Një video tronditëse tregon një student nga Florida, SHBA, duke rrahur një mësuese pa ndjenja brenda një shkolle këtë javë pasi ajo i mori pajisjen e lojërave video Nintendo Switch. 17-vjeçari i tërbuar shihet duke vrapuar drejt mësueses, të cilën e hedh me forcë në tokë, duke e bërë atë të humbasë ndjenjat. Nxënësi më pas godet vazhdimisht mësuesin pa ndjenja brenda shkollës së mesme Matanzas në Palm Coast. Disa punonjës të tjerë që ishin dëshmitarë të sulmit të egër vrapuan për të tërhequr djalin nga gruaja fatkeqe, e cila u dërgua me urgjencë në një spital lokal dhe pritet të shërohet nga plagët e saj. Një video e veçantë e publikuar nga Zyra e Sherifit të Qarkut Flagler tregon oficerët duke vënë në pranga të armatosurin brenda një klase në një shkollë të mesme në Volusia County, që ndodhet në Florida-në lindore qendrore. “Studenti deklaroi se ishte i mërzitur sepse mësuesja i mori Nintendo Switch gjatë orës së mësimit”, tha policia në një deklaratë. Sipas një raporti të arrestimit, autoritetet që mbërritën në vendngjarje e gjetën mësuesen të gjakosur dhe pa ndjenja. Studenti filloi të pështyjë në drejtim të mësueses, duke u thënë oficerëve se "do ta vriste" kur ajo të kthehej në shkollë. Gjatë arrestimit të tij, adoleshenti pyeti vazhdimisht një oficer se kur do të lirohej dhe filloi të shkelmonte një tavolinë dhe të bëhej i dhunshëm. Adoleshenti u dorëzua në Departamentin e Drejtësisë për të Mitur dhe u akuzua për sulm./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH