Globi

Video/ Shpërthim i fuqishëm në Madrid të Spanjës

Shkruar nga Liberale
Video/ Shpërthim i fuqishëm në Madrid të Spanjës

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar pak minuta më parë në Madrid të Spanjës.

Ngjarja është regjistruar në rrugën Toledo, pranë kryeqytetit spanjoll, ndërsa sipas mediave lokale, dyshimet e para flasin për një rrjedhje gazi.

Shpërthimi ka shkatërruar pothuajse plotësisht një pallat katër katësh, ndërsa dyshohet edhe për të plagosur.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet zjarrfikëse dhe policia, e cila ka nisur edhe hetimet për ngjarjen.

https://youtu.be/jP6seO169_M

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH