Globi

Video/ "A është kjo normale", puthja e gruas së presidentit Joe Biden që la të çuditur amerikanët

Shkruar nga Liberale
Video/ "A është kjo normale", puthja e gruas së
Një përshëndetje veçanërisht e ngrohtë u shkëmbye mes zonjës së parë të SHBA-së dhe bashkëshortit të nënpresidentes së vendit pak para se të fillonte fjalimi i Joe Biden për gjendjen e shtetit. Kamerat brenda Capitolit të martën mbrëma (me orën amerikane) kapën ardhjen e Jill Biden, e cila përshëndeti mjaft njerëz përpara se të shkonte te Douglas Emhoff i universitetit, bashkëshorti i Kamala Harris, për t'u ulur pranë tij dhe për të parë fjalimin. Duke arritur Emhoff, i cili po qëndronte në këmbë dhe e duartrokiste (si dhe njerëzit në sediljet përreth), ajo i mori dorën dhe ata shkëmbyen atë që dukej si një puthje e shpejtë në buzë. Përshëndetja duket se nuk i shqetësoi të pranishmit, të cilët vazhduan të duartrokasin me buzëqeshje. Megjithatë, në internet reagimet kanë qenë krejt të ndryshme, ku shumë komentojnë se janë habitur nga mënyra se si Jill Biden zgjodhi të përshëndesë bashkëshortin e Kamala Harris. Puthja tërhoqi vëmendjen edhe të disa mediave amerikane, ku New York Post e quajti atë... “të çuditshme”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH