Aktualitet

Foto/ Shkarkohet prokurori i Lezhës

Shkruar nga Liberale

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të prokurorit të Lezhës, Simon Pashuku, pasi gjatë seancës dëgjimore vuri në dukje disa probleme të pasurisë.

Simon Pashuku e filloi karrierën si oficer i Policisë Gjyqësore në vitin 1999. Ai u emërua prokuror në vitin 2012 dhe përgjatë 5 viteve e ushtroi funksionin në Prokurorinë e Kukësit.

Ndërsa në Prokurorinë e Lezhës u emërua në vitin 2017. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH