Aktualitet

Vëllai i Belind Këlliçit, këshilltar i ministres Balluku? Basha: S’kam qenë në dijeni

Shkruar nga Liberale
Vëllai i Belind Këlliçit, këshilltar i ministres Balluku?

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se nuk është në dijeni nëse vëllai i kryetarit të FRPD-së, Belind Këlliçi, Reshard Këlliçi ishte i punësuar si këshilltar i ministres së Infrastrukturës dhe Energjetikes, Belinda Balluku.

Në një konferencë për mediat Basha u përgjigj shkurtimisht se; Nuk kam qenë në dijeni!

Pyetje: Nga skandali i publikuar ditët e fundit rezulton se vëllai i Belind Këlliçit është këshilltar i zonjës Belinda Balluku. Keni qenë në dijeni të këtij fakti se sa ka ndikuar rezultati?

Basha: Jo nuk kam qenë në dijeni të këtij fakti!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH