Aktualitet

Veliaj tregon pse Teatri Kombëtar kaloi në pronësi të Bashkisë Tiranë

               Publikuar në : 22:31 - 12/05/20 liberale

I ftuar në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj foli për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Veliaj tha se Bashkia e Tiranës ka qenë transparente me projektin e ndërtimit të Teatrit Kombëtar të ri. Sipas tij, duhej të kalonte në pronësi të Bashkisë së Tiranës sepse ndërtimi do të bëhet nga e para dhe është Bashkia e Tiranës që do të marrë kredinë.

“Ne kemi qenë transparent me projektin. Kemi thënë që plani i parë është ta ndërtojmë me lekët e privatit, që nuk ramë dakord pasi privati nuk ofronte aq sa kërkonin aktorët.

Plani i dytë është ta ndërtojmë me lekët e tona, por që nuk i kemi dhe kalojmë tek plani i tretë që marrim kredi dhe ndërtojmë teatrin.

Duhej të kalonte në pronësi të Bashkisë së Tiranës sepse ndërtimi do të bëhet nga e para dhe është Bashkia e Tiranës që do të marrë kredinë”, tha Veliaj. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back