Aktualitet

Ulen ndjeshëm temperaturat, bie dëbora e parë në Korçë

               Publikuar në : 21:11 - 21/11/20 liberale

(Foto ilustruese)

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë reshjet e para të borës në juglindje të vendit më konkretisht në fshatin turistik të Dardhës.

Reshjet janë me intesitet të ulët ndërsa kanë nisur prej gati 1 ore dhe janë ende të pranishme në lartësi mbi 1200m.

Sipas zyrtareve te autoritetit lokal rrugor, reshjet e pakta do të përfshijë fshatrat turistike, Dardhë, Voskopojë dhe Qafë Qarrin, ndërsa kontraktorët janë në gatishmëri për çdo situatë.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back