Aktualitet

Udhëtimi i fundit! Shkoi te i ati për të vjelur qershitë, historia tragjike e 16-vjeçarit shqiptar, në mesin e 5 viktimave

Shkruar nga Liberale
Udhëtimi i fundit! Shkoi te i ati për të vjelur qershitë,

Të tjera detaje nga aksidenti tragjik ku 5 shqiptarë ndërruan jetë në një aksident automobilistik në zonën e Edesës në Greqi, teksa mjeti i tyre tip “Mercedes Benz” është përplasur kokë me kokë me një kamion, duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të shqiptarëve.

Ishin nisur për të punuar në vjeljen e qershive në Greqi, por ata nuk e dinin se ky do të ishte udhëtimi i tyre i fundit. Mediat greke kanë zbuluar identitetet e tyre, ku mes viktimave është dhe minoreni 16 vjeçar Ardit Peposhi, i cili po udhëtonte drejt Greqisë për të shkuar te babai, i cili e priste për të punuar gjatë sezonit të verës.

Viktima e tjera janë shoferi Besim Muçaj, Ilir Daci, Ergin Peposhi dhe Gazment Brahaj.

Aksidenti ka ndodhur pasditen e së martës në kilometrin e 87-të të rrugës nacionale Follorinë-Selanik ndërkohë që policia greke po heton për shkaqet e aksidentit tragjik. Dyshohet shpejtësia është bërë shkak për aksidentin tragjik.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH