Globi

U shua një familje/ Babai vret në gjumë fëmijët e tij të mitur dhe bashkëshorten

Shkruar nga Liberale
U shua një familje/ Babai vret në gjumë fëmijët e tij

Një burrë pranoi sot se kishte vrarë partneren, dy fëmijët e tij dhe shokun e tyre të ngushtë në gjumë, por mohoi përdhunimin.

Bendall u paraqit sot në gjykatën e Derby Croën, ku pranoi fajësinë për vrasje.

Por ai mohoi akuzën për përdhunim të një vajze nën moshën 13-vjeçare.

Oficerët u futën në shtëpi në shtator pasi morën një telefonatë dhe gjetën të vdekur 4 persona.

Bendall u dërgua në spital për t’u trajtuar për “plagosje të lehta të vetë-shkaktuara” përpara se të transferohej në paraburgim.

Policia konfirmoi se kishte nisur një hetim për vrasje dhe tha se nuk po kërkonte askënd tjetër në lidhje me ngjarjen tragjike.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH