Globi

Twitter i Elon Musk në hetim, shkak tabelat gjigante

Shkruar nga Liberale
Twitter i Elon Musk në hetim, shkak tabelat gjigante

Departamenti i Inspektimit të Ndërtimit në San Francisko po heton Twitter-in e riemërtuar së fundmi të Elon Musk.

Shkak është bërë instalimi i një tabele të madhe X në çatinë e selisë së Rrugës së Marketit pa leje.

Patrick Hannan, një zëdhënës i departamentit, tha se kërkohet miratimi nga komisioni i planifikimit dhe një leje ndërtimi për t’u siguruar që tabela të jetë e qëndrueshme strukturore dhe të instalohet në mënyrë të sigurt.

X jep me qira hapësirë ​​për zyra në ndërtesë nga Shorenstein dhe JPMorgan Chase, të cilat zotërojnë pronën.

Punëtorët ndaluan heqjen e tabelës javën e kaluar kur menaxhmenti i ndërtesës thirri policinë duke thënë se nuk ishin të informuar për ndryshimin e tabelave.

Qiraja e Twitter kërkon gjithashtu leje nga qiradhënësi për të ndryshuar shenjën dhe është e paqartë nëse kompania e ka marrë atë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH