Kryesore

Tronditet Greqia, tërmet i fuqishëm në Kretë

               Publikuar në : 19:32 - 18/09/20 liberale

Një lëkundje e fortë sizmike është regjistruar pasditen e së premtes në afërsi të ishullit të Kretës në Greqi.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.7 Rihter dhe lëkundjet kanë shkaktuar panik të madh te banorët e zonës që kanë dalë nga shtëpitë e tyre.

Momentalisht nuk raportohen persona të lënduar dhe as dëme materiale.

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back