Aktualitet

Të buzëqeshur e me maskë, pamje nga darka e Ramës me Mitsotakis

Shkruar nga Liberale
Të buzëqeshur e me maskë, pamje nga darka e Ramës me

Në Athinë kanë mbërritur kryeministrat e disa vendeve të rajonit për të marrë pjesë në takimin e The Economist për të diskutuar çështjet rajonale. Mes tyre është edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka zhvilluar një darkë me homologun grek Mitsotakis.

Nga pala greke në tavolinë ka qenë edhe Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri, ministri i jashtëm Nikos Dentias dhe Mitsotakis.

Mediat greke njoftojnë se se dy kryeministrat Rama dhe Mitsotakis do të bisedojnë për detin.

Kjo vizitë e sotmja e Ramës ndërkohë vjen pasi në fundjave kryeministri takoi në Turqi presidentin Erdogan me të cilin zhvilloi një bisedë informale.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1161288,1161289,1161290,1161291"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH