Aktualitet

Sot 554-vjetori i vdekjes së Skënderbeut, reagon Meta

Shkruar nga Liberale
Sot 554-vjetori i vdekjes së Skënderbeut, reagon Meta

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 554-vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skëndërbeu.

Përmes një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’, kreu i shtetit shkruan se vepra e pavdekshme e simbolit më përbashkues, që përcaktoi përgjithmonë përkatësinë tonë europiane.

MESAZHI I METËS

Kryeheroi ynë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, krenaria dhe fuqia, trimëria dhe guximi, frymëzimi dhe lavdia jonë e çdo epoke, do të mbetet përjetë shqiptari më i gjallë ndër nesh!

Vepra e pavdekshme e simbolit më përbashkues, që përcaktoi përgjithmonë përkatësinë tonë europiane do të na udhëheqë gjithmonë në çdo përpjekje për liri, sovranitet dhe dinjitet kombëtar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH