Aktualitet

Smart-i përplaset kokë me kokë me Fiatin, humb jetën italiani, plagoset rëndë shqiptari

Shkruar nga Liberale
Smart-i përplaset kokë me kokë me Fiatin, humb jetën

Nga një aksident i rëndë në Komo të Italisë, një 40-vjeçar italian ka humbur jetën dhe është plagosur rëndë një 38-vjeçar shqiptar.

Sipas mediave italiane, 40-vjeçari ishte duke drejtuar një Smart i cili në kryqëzimin për Solbiate u përplas kokë më kokë me një Fiat Tipo, brenda të cilët udhëtonte shqiptari 38-vjeçar me banim në Romë.

Italiani u transportua në spital por nuk ia arriti të mbijetonte dot ndërsa shqiptari është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Duket se njëra nga dy makinat ishte duke u kthyer, por dinamika po hetohet nga karabinierët.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH