Globi

VIDEO/ Emocionuese: Mbijetoi 80 orë nën gërmadhat e tërmetit, i mituri nxirret me duartrokitje dhe brohorima

Shkruar nga Liberale
VIDEO/ Emocionuese: Mbijetoi 80 orë nën gërmadhat e

Skena të dhimbshme janë filmuar ditën e sotme në vendet e prekura nga tërmeti në Turqi, ku vijon puna për nxjerrjen e trupave nga rrënojat.

Është parë në një video, një fëmijë i mbijetuar pas tre ditëve nën rrënoja, i cili është shpëtuar nga ekipet e shpëtimit.

I mituri Abdul Hakim, ka mundur t’ rezistojë vështirësisë nën rrënoja, mungesës së ushqimit dhe të ftohtit në qytetin Armanaz.

https://twitter.com/i/status/1623643204112248832

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH