Globi

Skandal, kandidatja poston video nga shtrati duke bërë se’s me bashkëshortin, për të fituar para dhe… karrierë politike!

Shkruar nga Liberale

Për të mbledhur para për fushatën e saj elektorale, një kandidate demokrate në Virxhinia pati idenë e shkëlqyer të ngarkonte në internet fotografi të… dhomës së saj të gjumit, duke kërkuar këshilla nga përdoruesit.

Siç raporton rrjeti amerikan “Fox News”, 40-vjeçarja Susanna Gibson, infermiere dhe nënë e dy fëmijëve, është kandidate e Partisë Demokratike në Virxhinia, duke pretenduar një vend në Dhomën e Përfaqësuesve.

Pas imazheve të egra që ajo dyshohet se postoi duke bërë seks me burrin e saj dhe publiku në internet e ndoqi spektaklin, ajo inkurajoi përdoruesit të paguajnë për atë që panë.

Infermierja Gibson, e cila kandidon për një vend në periferi të Richmond, dyshohet se ka përdorur një platformë, “Chaturbate”, ku ajo dhe bashkëshorti i saj janë paraqitur në momente shumë të buta, komenton rrjeti amerikan.

Nëna 40-vjeçare thuhet se ka postuar më shumë se 12 video të cilat u arkivuan në një faqe interneti, ‘Recurbate’, në shtator 2022, pasi ajo shpalli zyrtarisht kandidaturën e saj për zgjedhje. Më pas u ngarkuan video më të fundit seksuale, të datës 30 shtator 2022, siç raportohet nga “Washington Post”.

Që nga fundjava, videot seksi nuk ishin më të disponueshme në faqen e internetit Recurbate, me gazetën amerikane që deklaronte se një zyrtar i Partisë Demokratike ishte informuar.

Megjithatë, raporti pretendon se dy nga videot e papërshtatshme po transmetoheshin normalisht në një Websajt tjetër që nuk mbrohet me fjalëkalim.

Susan dyshohet se ka shkelur termat dhe kushtet e Chaturbate duke kërkuar këshilla nga përdoruesit për të kryer akte specifike seksuale duke u ofruar atyre një spektakël të pahijshëm ndërsa pretendonte se po mblidhte para për një “kauzë të mirë”.

Kandidatja 40-vjeçare demokrate madje thuhet se u tha përdoruesve se do të kryente disa akte seksuale në një “dhomë private” nëse përdoruesit i vendosnin duart më fort në xhepat e tyre.

Për t’u mbrojtur, Susan theksoi se zbulimet e gazetës ishin “një pushtim i privatësisë së saj me qëllim për të poshtëruar atë dhe familjen e saj”.

“Unë nuk do të ngacmohem nga askush”sqaroi ajo. “Kundërshtarët e mi politikë dhe aleatët e tyre republikanë kanë dëshmuar se janë të gatshëm të bëjnë përpjekje të mëdha për të më sulmuar mua dhe familjen time, sepse nuk ka kufi se si ata mund të bëjnë gratë të heshtin,” shtoi Gibson.

Avokati i saj, Daniel P. Watkins, argumentoi se shpërndarja e videove mund të ishte një shkelje e Aktit të Pornografisë së Hakmarrjes, i cili është një kundërvajtje. “Ne jemi duke punuar ngushtë me zbatimin e ligjit shtetëror dhe federal,” tha Watkins.

Gibson do të përballet me sfiduesin David Owen në zgjedhjet e 7 nëntorit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH