Aktualitet

Si paraqitet gjendja shëndetësore e 4 nxënësve të helmuar

Shkruar nga Liberale
Si paraqitet gjendja shëndetësore e 4 nxënësve të

Katër nxënësit që u helmuan nga rrjedhja e gazit dhe përfunduan në spital, fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ndodhi rreth orës 09:30, në zonën e Don Boskos.

Nga hetimet e deritanishme dyshohet se shkak i rrjedhjes në sistemin e ngrohjes të gazit propan nxënësit kanë pasur dhimbje koke dhe më pas të vjella.

Sapo mësuesit kanë parë se fëmijët nisën të ndiheshin keq, kanë njoftuar urgjencë, e cila ka dërguar disa ambulanca në vendin e ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH