Aktualitet

Shqipëria do të përfshihet nga i ftohti i acartë

Shkruar nga Liberale
Shqipëria do të përfshihet nga i ftohti i acartë

Shumë zona të Shqipërisë do të përfshihen nga i ftohti i acartë gjatë muajit janar. Sipas sinoptikanëve, temperaturat në ditët në vijim do të zbresin deri në -11 gradë celsius.

Sinoptikanët parashikojnë se fundjava do të sjell rritje të lehtë të temperaturave, por edhe reshje dëbore në disa zona të Shqipërisë.

Por ditët në vijim do të jenë të acarta dhe temperaturat do të bien ndjeshëm.

Do të kemi plot ditë të ftohta, temperaturat do të zbresin deri në -11 gradë”.

I gjitha muaji janar parashikohet të jetë shumë i ftohtë por me pak reshje të cilat do të jenë kryesisht në formën e dëborës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH