Politikë

FOTO/ Rama i bashkohet festës së Karnavaleve në Shkodër, ja kush e shoqëron

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Rama i bashkohet festës së Karnavaleve në Shkodër, ja

Ditës së dytë të festimeve të karnavaleve në Shkodër i është bashkuar edhe kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja, Linda.

Qindra qytetarë kishin dalë në rrugë dhe në sheshin para Bashkisë, ku shijuan magjinë e dritave dhe atmosferën e këndshme.

Rama dhe kryebashkiaku Benet Beci bënë një shëtije në pedonalen e qytetit, e cila është një zonë tepër e frekunetuar nga vizitorët vendas dhe të huaj. 

Ndërkohë festimet do të mbyllen ditën e nesërme. Gjatë pasdites, i pranishëm në Shkodër ishte edhe Presidenti i Republikës Bajram Begaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH