Sociale

Mjegull dhe vranësira, si do të jetë moti ditën e nesërme

Shkruar nga Liberale

Mjegull dhe vranësira, si do të jetë moti ditën e

SHMU njofton se ditën e premte vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë më alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore do të ketë prezencë të mjegullës së dendur.

Era do të jetë me drejtim veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -2 deri 10°C

në zonat e ulëta 2 deri 16 °C

në zonat bregdetare 4 deri 16 °C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH