Kronikë

E RËNDË/ E mitura përdhunohet dhe vritet nga daja, kishte plagë në trup nga një kaçavidë

Shkruar nga Liberale

E RËNDË/ E mitura përdhunohet dhe vritet nga daja, kishte

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në greqi ku një një vajzë 11-vjeçare, është gjetur e pajetë mesditën e sotme në një fushë në zonën e Kataraçit në Ilia. Vogëlushja fatkeqe, e zhdukur prej ditës së djeshme në zonën e Myrtisë, kishte plagë të dukshme nga një kaçavidë.

Punonjësit e Nëndrejtorit të Sigurisë lokalizuan fëmijën dhe pak më vonë arrestuan një 37-vjeçar, i cili rezultoi se ishte daja i saj. Burri akuzohet për “vrasje nga pakujdesia”.

Sipas informacioneve, autori mësohet se ka pranuar aktin e tij pa thënë asgjë për motivin e tij. Siç u konstatua, 37-vjeçari ishte akuzuar në vitin 2017 për përdhunim të një të miture dhe ishte vënë para drejtësisë.

Ekzaminuesi mjekësor do të kryejë një autopsi për të përcaktuar nëse ka pasur abuzim seksual dhe përdhunim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH