Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen e shiten euro dhe dollari, ç'ndodh me monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen e shiten euro dhe dollari,

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 95.5 lekë dhe do shitet me 96.4 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro sot do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë.

Ndërsa franga zvicerane do blihet me 108.1 lekë dhe do shitet me 109.1 lekë dhe paundi britanik do blihet me 120.6 lekë dhe do shitet me 121.6 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen e shiten euro dhe dollari,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH