Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Euro mbetet në "pikiatë", me sa blihen e shiten monedhat e tjera ditën e sotme

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ Euro mbetet në "pikiatë", me sa blihen

Në tregun e këmbimit valutor, ditën e sotme (e martë, 21 Maj), një dollar amerikan do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 92.9 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.6 lekë dhe do shitet me 117.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

KËMBIMI VALUTOR/ Euro mbetet në "pikiatë", me sa blihen

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH