Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Euro dhe Dollari në "pikiatë", monedhat e tjera me luhatje të vogla

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ Euro dhe Dollari në "pikiatë",

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 100.6 lekë dhe do shitet me 101.2 lekë.

Një dollar amerikan do blihet me 93.9 lekë dhe do shitet me 94.9 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 102.3 lekë dhe do shitet me 103.5 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.7 lekë dhe do shitet me 117.7 lekë.


Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

 

KËMBIMI VALUTOR/ Euro dhe Dollari në "pikiatë",

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH