Ekonomi

Çfarë po ndodh me KËMBIMIN VALUTOR/ Si ndryshon SOT euro dhe dollari, ja cila nga monedhat kryeson

Shkruar nga Liberale

Çfarë po ndodh me KËMBIMIN VALUTOR/ Si ndryshon SOT euro dhe

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.5 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 101 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 103.3 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 117.8 lekë dhe do shitet me 118.8 lekë.

Çfarë po ndodh me KËMBIMIN VALUTOR/ Si ndryshon SOT euro dhe

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH