Aktualitet

"Po ndërlikohet çdo ditë e më shumë"/ Vuçiç flet për takimin me Lajçak: Situata është shumë e vështirë për Kosovën

Shkruar nga Liberale

"Po ndërlikohet çdo ditë e më shumë"/

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka ndarë detaje nga takimi me përfaqësuesin specialet të BE për dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak.

Vuçiç është shprehur se ka një bisedë e vështirë pasi në fokus të takimit ishte situatë me Kosovën, por edhe për Republikën Srpska.

“Situata është e vështirë si për Kosovën, ashtu edhe për Republikën Srpska, mund të them më shumë se vështirë. Pasi sa vjen e më shumë situata po ndërlikohet”, ka thënë Vuçiç. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH