Aktualitet

MOT i nxehtë dhe me vranësira, temperaturat sot shkojnë deri në 36 gradë Celcius

Shkruar nga Liberale

MOT i nxehtë dhe me vranësira, temperaturat sot shkojnë deri

Vendi ynë mbetet nën ndikimin e motit të kthjellët deri pas mesdite kur priten kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin, ku më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat malore veriore duke krijuar mundësi për reshje të përkohshme.

Parashikohet që edhe nata; të vijojë nën dominimin e kthjellimeve; vranësirave dhe lagështirës së lartë në ajër. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në vlerat minimale, por mbeten konstante maksimumet duke u luhatur nga 14°C vlera minimale deri në 36°C maksimalja në rang territori.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë; përgjatë gjithë ditës duke arritur shpejtësinë maksimale deri në 30 km/h nga drejtimi Perëndimor; duke gjeneruar në brigjet detare dallgëzim të papërfillshëm.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH